سوالات متداول پرسیده شده

faq-icon

چگونه می توانم از اصالت کالا اطمینان حاصل کنم ؟

  • با وارد کردن بار کد 12 رقمی بین المللی موجود بر روی بسته محصول به آدرس زیر متعلق به سازمان حمایت از تجارت آمریکا برای جلوگیری از تقلب محصول، آدرس تجاری بار کد ثبت شده با آدرس درج شده بر روی بسته بندی محصول باید یکسان باشد.

    http://gepir.gs1.org/index.php/search-by-gtin

  • از طریق سازمان غذا و داروی ایران نیز اصالت کالا قابل پیگیری است ، به این صورت که برچسب زرد رنگ اصالت روی محصول را خراشیده و شماره 16 رقمی موجود را به شماره ارائه شده اس ام اس کنید. در کمتر از 5 دقیقه پیامی منطبق با برچسب سفید روی محصول برای شما ارسال خواهد شد که نشان از اصالت کالا دارد.
  • برند Forever Bloom در سایت PCPC یا ( Personal Care Products Council ) متعلق به سازمان حمایت از مصرف کنندگان آمریکا ثبت شده است. کافیست در قسمت جست و جوی سایت نام Forever Bloom را وارد کنید.
  • در سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) نام شرکت و تولیدی آن ثبت گردیده است.

آیا محصولات بهداشتی شما در داروخانه های سطح کشور نیز موجود است ؟

بله ، لطفا جهت مشاهده مکان های فروش اینجا کلیک کنید.

چه روش هایی برای پرداخت و ثبت سفارش وجود دارد ؟

جهت پرداخت و ثبت سفارش دو روش وجود دارد:

1 – روش کارت به کارت مبلغ و ثبت سفارش

2 – خرید اینترنتی

جهت مطالعه بیشتر در مورد نحوه خرید لطفا اینجا کلیک کنید.

در صورت خرید اینترنتی سفارشم را چه موقع دریافت خواهم کرد ؟

به محض ثبت سفارش شما ، سفارش از طریق سیستم پست برای شما ارسال گردیده و رسید ارسال محصول برای شما به شماره تلفن همراه شما بر روی تلگرام ارسال می گردد. برای بررسی و پیگیری وضعیت بسته ارسالی، می توانید به آدرس newtracking.post.ir رفته و با وارد کردن کد 24 رقمی موجود در گوشه سمت چپ ، بالا ، بر روی رسید پستی در آدرس ذکر شده مربوط به پست از وضعیت مرسوله مطلع گردید.

سفارش های مربوط به تهران معمولا 1 روزه و سفارش های شهرستان 2 تا 3 روز کاری طول خواهد کشید تا به دست مشتریان برسد ، و تا رسیدن محصول به دست خریداران عزیز کلیه مسئولیت ها بر عهده نسل زیباست.

برای مطلع شدن از سفارشی که داده اید همچنین می توانید به قسمت پیگیری سفارشات در سایت نسل زیبا رفته و سفارش خود را پیگیری کنید ، در غیر این صورت اطلاعات عمومی مربوط به تحویل کالا را از قسمت تحویل کالا مطالعه کنید.

اگر بعد از خرید محصول خواهان لغو سفارش یا تعویض محصول با محصول دیگری بودم چه اقدامی انجام دهم ؟

لطفا در فاصله یک ساعت بعد از درخواست خرید و قبل از ارسال محصول از طرف نسل زیبا، با شماره های تماس شرکت تماس حاصل کرده و درخواست لغو یا تعویض سفارش دهید . در صورت لغو درخواست، همکاران ما در اولین فرصت مبلغ پرداخت شده شما را به حساب شما برگشت خواهند داد و جهت تعویض نیز اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

اگر مایل نباشم اطلاعاتم را در سایت شما وارد کنم چه راه دیگری برای سفارش دادن وجود دارد ؟

شما می توانید با تماس با شماره های تماس ما 07136242851 و 07136242852 نیز اقدام به ثبت سفارش خود کنید. همکاران ما مراحل لازم جهت انجام این روند تا رسیدن محصول به طور صحیح و سالم به دست شما را توضیح داده و اقدامات لازم را انجام خواهند داد و هر گونه مشاوره جهت خریدی آسان تر و مطمئن تر و همینطور انتخاب بهترین محصول متناسب با نوع پوست شما توسط همکاران ما داده خواهد شد.

آیا جواب سوال خود را در میان سوالات متداول پرسیده شده پیدا نمی کنید ؟

لطفا به قسمت تماس با ما رفته و از آنجا به ما ایمیل بزنید و یا با شماره های شرکت به طور مستقیم تماس حاصل فرمایید.