پروتئین ها و پوست

پروتئین ها و پوست !

مهمترین پروتئین در پوست، کلاژن است که یک پروتئین ساختاری است و تقریبا 75% پوست را تشکیل می دهد.
کلاژن اساس تقویت و ضخامت پوست را تشکیل می دهد. افراد جوان مقدار زیادی کلاژن دارند و پوست آنها سفت ، کشیده و دارای ساختار محکمی است. در عوض افراد مسن ، مقدار کمی کلاژن دارند و با تحلیل رفتن کلاژن، پوستی نازک و چروکیده دارند. پروتئین ها از ساختارهای کوچکتری به نام پپتاید ها تشکیل شده اند.

پپتاید ها و پوست

1-پپتاید ها باعث افزایش تولید کلاژن می شوند. با افزایش سن، کلاژن از بین می رود و جایگزین نمی شود و در نتیجه به مرور زمان پوست جوان و سفت ، به پوست نازک و چروکین تبدیل می شود.
یک روش از بین بردن چروک پوست، جایگزین کردن کلاژن است و شیوه دیگر آن جایگزین کردن اجزاء تشکیل دهنده کلاژن است که به صورت طبیعی، علامتی به سلول های پوست می دهند تا کلاژن سازی پوست را سرعت دهند.

2-کلاژن خود نمی تواند از طریق پوست جذب شود ولی پپتاید ها می توانند از لایه ی محافظ پوست عبو‏ر کنند. پپتاید ها می توانند مواد معدنی مورد نیاز برای ساخت کلاژن را نیز به همراه خود وارد لایه میانی پوست کنند که در اثر ساخت کلاژن جوان سازی پوست را به همراه دارد.

3-نرو پپتاید ها ( Neuro Peptides ) شبیه بوتاکس عمل می کنند.

Summary
Article Name
پروتئین ها و پوست !
Description
مهمترین پروتئین در پوست، کلاژن است که یک پروتئین ساختاری است و تقریبا 75% پوست را تشکیل می دهد. کلاژن اساس تقویت و ضخامت پوست را تشکیل می دهد.
Author
Publisher Name
نسل زیبا
Publisher Logo

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *