زیبایی پوست

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس چیست

‏نام تجاری بوتاکس ( Botox ) برگرفته از دو کلمه ( Botulinum Toxin ) به معنی سم بوتولینیوم است. این سم پروتئینی مسئول بیماری بوتولیسم است و دارای دو نوع سم A و B است و بوتاکس خالص شده سم نوع A می باشد.
بوتاکس اولین بار در سال 2002 برای زیبایی توسط دکتر ریچارد کلارک در کالیفرنیا برای ترمیم چهره یک بیمار تصادفی استفاده شد و در همان سال سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA ) به آن اجازه استفاده در صنعت زیبایی داده است.

بوتاکس چیست

– برای بوتاکس دو دسته عوارض جانبی تعیین شده اند ، یکی آلرژی و دیگری فلج ماهیچه های نا خواسته.
– بوتاکس با فلج کردن عضلات زیر پوستی برای صاف کردن چین و چروک های صورت و ایجاد ظاهری جوان تر به کار می رود و استفاده از آن باید تنها در چروک بین دو ابرو و پیشانی به کار رود.
بوتاکس پس از جذب عضله، از ترشح ماده استیل کولین در انتهای عصب ( مسئول انقباض عضله ) جلوگیری به عمل می آورد. در نتیجه دستور انقباض نمی رسد و به عبارتی دیگر یک فلج عضلانی موقتی طی 3 تا 6 ماه ایجاد می گردد.
-کاربرد بوتاکس در زیبایی در میزان کم، اثر منفی زیادی ندارد ولی از عوارض جانبی آن می توان به سوزش مقطعی، سردرد، تهوع، علائم سرما خوردگی و یا افتادگی پلک اشاره کرد. بوتاکس ماهیچه های بالای صورت و پیشانی را به صورت موقت فلج می کند و مانع از ابراز احساسات مثل اخم یا حالت های چهره توسط فرد می گردد. بوتاکس یک راه حل موقتی است و هر 4 تا 6 ماه تکرار می شود و بر روی افراد بالای 60 سال اثر کمی دارد.

برای مشاهده بهترین کرم ضد چروک و جوان کننده و بهترین جایگزین برای بوتاکس اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *