جمعه : 14 / بهمن / 1401
لایه برداری پوست صورت

لایه برداری پوست صورت

0
(0)

چرا لایه برداری پوست صورت مهم است و چگونه پوست را لایه برداری یا پاکسازی کنیم ؟

هرچه سن ما بالا تر می رود ، گردش و یا چرخه سلولی پوست ( تجدید سلول ها ) کند تر می شود و سلول های مرده ای که به روی هم انباشته می شوند ، باعث می شوند تا پوست شما بسیار بی رنگ و خسته نشان داده شود. لایه برداری پوست، روش بسیار خوبی برای صاف و تمیز و شاداب نگه داشتن پوست است. هنگامی که شما لایه برداری می کنید ، سلول های کهنه و مرده بر روی سطح خارجی پوستتان را از بین می برید. شما باید حد اقل چند بار در هفته ( 2 الی 4 ) لایه برداری پوست را انجام دهید ، تا پوستی درخشان داشته باشید و فراموش نکنید تا زمانی که لایه برداری نکرده باشید هیچ ماده یا کرم یا محصول دیگه ای بر روی پوست استفاده نکنید ، تا زمانی که پاکسازی پوست به درستی انجام نشده باشد ، نتیجه لازم را بر روی پوست شما نخواهد داشت. بنابراین برای حصول بهترین نتیجه از دیگر محصولات مراقبت از پوست ، لایه برداری و پاکسازی پوست ضروری است ، این امر باعث می شود تا پرز های پوست باز تر و تمیز تر باشد و در نتیجه محصولات دیگر به راحتی جذب پوست شوند.

لایه برداری پوست صورت ، چگونه لایه برداری کنیم.

مراحل لایه برداری پوست صورت

مرحله 1 : موی خود را کاملا با یک هد بند و یا چیز دیگری بالا ببندید تا بر روی صورت شما قرار نگیرد و مانع انجام فعالیت شما بر روی پوست صورت نشود.

مرحله 2 : پوست صورت خود را به مدت چند دقیقه در معرض بخار آب گرم قرار دهید تا منافذ پوست شما باز شود.

مرحله 3 : بعد از باز کردن منافذ ، پوست خود را با شوینده مخصوص پوست خود ، شستشو دهید تا اطمینان حاصل کنید که پوست شما برای لایه برداری آماده و تمیز است. ( توصیه ما ژل شستشوی فور اور بلوم )

ژل شستشوی صورت مخصوص پوست های خشک ، حساس و نرمال

مرحله 4 : اگر قبلا از لایه بردار استفاده نکرده اید ، یک بار به مدت کوتاه بر روی قسمتی از دست یا دیگر قسمت های غیر حساس بدن ، از لایه بردار خود استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که به این محصول ، حساسیت ندارید.

مرحله 5 : لایه برداری که قرار است استفاده کنید را بر روی پوست خود قرار دهید و به صورت دورانی بر روی پوست خود با دست ماساژ دهید ، تا از شر سلول های مرده بر روی پوستتان خلاص شوید. ( توصیه ما ماسک لایه بردار و تمیز کننده پوست رودیوم بیوتی )

ماسک لایه برداری پوست صورت

مرحله 6 : لایه بردار را با آب ولرم از روی پوست خود پاکسازی و شستشو دهید و سپس بر روی پوست خود ، آب یخ بریزید تا منافذ بسته شود.

مرحله 7 : با یک حوله نرم ، پوست خود را به آرامی خشک کنید و مواظب باشید که پوست را با شدت زیاد ماساژ نداده و نمالید.

مرحله 8 : بعد از لایه برداری از یک مرطوب کننده سبک و سپس از یک ضد آفتاب استاندارد بر روی پوست خود استفاده کنید ، ضد آفتابی که اجازه هدر رفت رطوبت از روی پوست را ندهد و از پوست شما در برابر اشعه UV آفتاب ، محافظت کند.

کرم ویتامین سی بلوم به عنوان مرطوب کننده سبک توصیه می شود.

کرم ویتامین سی بلوم
کرم ویتامین سی بلوم

لایه برداری پوست صورت ، چگونه لایه برداری کنیم.

نکاتی در لایه برداری پوست صورت

 • واکسینگ یا موم اندازی نیز خود به نوعی لایه برداری محسوب می شود.
 • لایه برداری را در صبح انجام دهید ، زیرا که بازسازی سلول در شب انجام می شود.
 • پوست را نباید زیاد ماساژ داد ، زیرا که در این حالت پوست آسیب خواهد دید.
 • از یک قلم موی الکترونیکی شستشو ( Electronic Face Brush ) برای شستشوی صورت استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که قبل از لایه برداری ، هیچ آرایش و یا مواد دیگری بر روی پوست شما وجود ندارد ، زیرا در صورت وجود ، پاکسازی عمیق پوست صورت نخواهد گرفت
 • هرگز از آب داغ برای پاکسازی لایه بردار از روی پوست استفاده نگردد ( حتما آب ولرم باشد )
 • اگر پوست شما توسط آفتاب سوخته و یا دارای زخم یا برش می باشد ، از لایه بردار استفاده نکنید.

روش ساخت ماسک های خانگی برای انواع پوست

پوست چرب

برای ساخت یک لایه بردار چای سبز شما به موارد زیر نیاز دارید :

 • 2 کیسه کوچک از چای سبز ( نپتون )
 • یک فنجان آب داغ
 • چند قطره آب لیمو
 • 2 قاشق چای خوری شکر

روش تهیه : چای سبز ها را در درون آب داغ بریزید و صبر کنید تا زمانی که آب خنک شود. هنگامی که خنک شد ، کیسه های چای سبز را از آن بیرون بیاورید. به اندازه 2 قاشق سوپ خوری ( قاشق بزرگتر ) ، شکر را با آب لیمو ترکیب کنید. در صورت نیاز می توانید چای سبز بیشتری هم اضافه کنید.

با استفاده از انگشت یا قلم مو و یا اسکراب به مدت چهار دقیقه این ماده را بر روی پوست خود ماساژ دهید و بعد با آب شتسشو دهید ، این عمل را به تعداد دو بار در هفته انجام دهید.

پوست خشک 

برای تهیه یک ماسک با زمینه قهوه ، شما به یک قاشق سوپ خوری دانه های قهوه و آب نیاز خواهید داشت. دانه های قهوه را با یک میکسر و یا مخلوط کن و یا خرد کن ریز کنید و در آب حل کنید ، این ماده را بر روی پوست خود قرار دهید و به مدت 6 دقیقه به صورت دورانی بر روی پوست خود ماساژ دهید و سپس با آب شستشو دهید و پوست خود را خشک کنید.

لایه برداری پوست صورت با اسکراب قهوه

پوست ترکیبی 

هنگامی که می خواهید لایه بردار جو دو سر و عسل درست کنید ، شما به 15 قطره چای قهوه ای و عصاه گیاه اسطوخودوس یا لاواندولا ، یک قاشق چایخوری جوز هندی ( Nutmeg ) ، دو قاشق سوپ خوری عسل و نصف فنجان جو دو سر نپخته نیاز دارید.

از یک مخلوط کن استفاده کرده و جو دو سر را خرد کنید ، اما زیاد خورد نشود که شبیه پودر شود و بعد آن را در یک کاسه بریزید و سپس همه مواد دیگر را در آن بریزید و هم بزنید تا کاملا ترکیب شود. این ترکیب را به آرامی بر روی پوست خود ماساژ داده و اجازه دهید تا به مدت 5 دقیقه بر روی پوست شما باقی بماند و در نهایت با آب ولرم آن را بشویید.

پوست نرمال

برای تهیه یک لایه بردار شکر و آب لیمو ، شما به 1 قاشق سوپ خوری روغن زیتون و مقداری عسل ارگانیک نیاز خواهید داشت و همچنین نصف قاشق سوپخوری لیموی تازه و شکر ریز شده. آب لیمو و روغن زیتون را در یک کاسه بریزید و آنها را با هم ترکیب کنید ، سپس عسل را به آن اضافه کنید تا زمانی که نیم سفت شود  ، در آخر شکر را تا جایی که فکر می کنید کافیست به آن اضافه کنید . سپس این ترکیب را به مدت 7 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و بعد با آب ولرم شستشو دهید.

پوست حساس

برای تهیه لایه بردار شکر با چاشنی کدو تنبل ، شما به یک فنجان شکر ، 2 قاشق سوپخوری عسل خام و 8 قطره از عصاره های دارچین ، زنجبیل و جوز هندی نیاز دارید. همچنین یک چهارم فنجان روغن زیتون

همه این مواد را با هم ترکیب کنید و در یک ظرف شیشه ای نگه داری کنید. این ترکیب لایه بردار را به مدت 6 دقیقه بر روی پوست خود قرار داده و بعد شستشو دهید.

بهترین و استاندارد ترین حالت، استفاده از ماسک های لایه برداریست که پایه علمی داشته و توسط دانشمندان صنعت زیبایی فرموله می شوند

نسل زیبا ، ماسک زغال لایه بردار و روشن کننده رودیوم بیوتی را به شدت توصیه می کند ، این ماسک را می توانید از اینجا ببنید و اطلاعات کامل آن را مطالعه کنید.

بهترین ماسک برای لایه برداری پوست

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول و یا نحوه سفارش و خرید می توانید به شماره 09023673837 بر روی تلگرام و یا واتس اپ پیام دهید.

TELEGRAM ID : @naslezibaco

این مطلب چقدر مفید بود ؟

لطفا بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما ثبت گردد

میانگین امتیاز 0 / 5. شمارش امتیاز ها : 0

تا به حال امتیازی برای این پست ثبت نشده ! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد

همچنین ببینید

علائم جدید ویروس کرونا چیست؟

علائم جدید ویروس کرونا چیست؟

3.3 (7) علائم جدید ویروس کرونا چیست؟ خواندن این مطلب 3 دقیقه زمان میبرد ویروس …

دیدگاهتان را بنویسید